Home > BOTA

Avion privat, flotë me traktorë dhe leje për të festuar. Nga Messi te Ronaldinho, njihuni me kërkesat më absurde të futbollistëve

 

 

Avion privat, flotë me traktorë dhe leje për të festuar. Nga

Futbolli ka ndryshuar shumë në vitet e fundit, kontratat e lojtarëve dhe kërkesat e tyre po bëhen gjithnjë e më absurde. “Corriere dello Sport” ka përpiluar një listë me disa nga kërkesat më të çuditshme në vitet e fundit.

Leo Messi përpara se të kalonte te PSG i kishte dorëzuar Barcelonës një listë të gjatë me kushte për të rinovuar. Vendosja e një avioni privat në dispozicion të familjes për të kaluar pushimet ishte një nga kërkesat e shumta të “pleshtit”, në fund klubi blaugrana vendosi ta lë të lirë.

Eto
Eto

Samuel Eto’o tek Anzhi. Pasi fitoi “tripletën” me Inter, Eto’o u kthye në një nga lojtarët më të paguar në botë. Sulmuesi nga Kameruni vendosi të transferohet tek Anzhi, klub nga Dagistani. Në nga kërkesat e tij të çuditshme ishte vendosja në dispozicion të një helikopteri për të shkuar në stërvitje në Moskë, në fund klubi rus e pranoi.

Dinho
Dinho

Ronaldinho te Flamengo. Pas një aventure të gjatë në Evropë, Ronaldinho vendosi të kthehej në Brazil. Në kontratën që firmosi me Flamengon ishte një klauzolë që e lejonte të dilte dy herë në javë për të festuar, klubi e pranoi këtë kusht dhe Dinho ia shpërbleu me 32 gola në 44 ndeshje.

Moise Kean
Moise Kean

Kean te Juventus. Në momentin e tij më të mirë, Kean negociojë me Juven për rinovimin e kontratës ndërsa babai i tij, njëkohësisht edhe agjent, i kërkoi klubit ti blinin një flotë me traktorë për fermën e tij. Fillimisht drejtuesit e Juves pranuan, por më pas e fshinë si klauzolë.

Izabel Goulart And Kevin Trapp Enjoys A Day On A Boat With Neymar In Fernando De Noronha 010118 6
Izabel Goulart And Kevin Trapp Enjoys A Day On A Boat With Neymar In Fernando De Noronha 010118 6
Izabel Goulart And Kevin Trapp Enjoys A Day On A Boat With Neymar In Fernando De Noronha 010118 6
Izabel Goulart And Kevin Trapp Enjoys A Day On A Boat With Neymar In Fernando De Noronha 010118 6

Neymar-Barcelona. Në 2013 Neymar kërkohej nga Barcelona dhe Real Madrid. Sulmuesi përpara se të firmoste me Barçën i kërkoi klubit që një herë në dy muaj ata t’i mundësonin transportin e miqve të tij nga Brazili në Barcelonë.

Rashica Icardi
Rashica Icardi

I fundit është Icardi. Klubi i Gallatasarit u dorëzua përpara kërkesave të Wanda Narës: roje 24 orë në 24, shofer personal, një shef kuzhine dhe një shtëpi të sigurt. Gjithashtu një shkollë për fëmijët deri në dhjetor.
(BalkanWeb)

Flash News

News24 Livestream